blood_drop   

Nazywam się Dominik Szwajgier. Jestem adiunktem w Katedrze Biotechnologii, Żywienia Człowieka i Towaroznawstwa Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jestem też ojcem 10 letniej Dominiki z zespołem Downa. Moja prośba dotyczy możliwości pobrania ok. 5 – 7 mL krwi pełnej od naszych dzieci. Jest to objętość, jaka jest zwykle pobierana przy rutynowym, kontrolnym badaniu krwi i hormonów tarczycy.

Bez-nazwy-1 best_MG_0364-kopia

Nasz zespół badawczy prowadzi badania w zakresie walki z chorobą Alzheimera. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem, choroba ta spotka nasze dzieci. Analizy, które prowadzimy, mają na celu zwiększenie naszej wiedzy, jak działają naturalne związki w celu spowolnienia wystąpienia tej ciężkiej choroby. Komórki od naszych dzieci są dobrym, naturalnym modelem, ponieważ jest w nich nadprodukcja białka które jest odpowiedzialne za wystąpienie choroby.lab

Osobom zainteresowanym prześlę pełny tekst projektu, który został zaakceptowany do finansowania przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (na email). Projekt dostał oceny 9,9 i 7 (2 oceny „wyróżniający się” i 1 „bardzo dobry”). Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące tych badań. Krew może być pobrana od dziecka przy okazji badania kontrolnego; osobiście pojadę do każdego dziecka, aby jak najszybciej odebrać krew.

[ dalej > pełny tekst ]

Z poważaniem,
dr hab. Dominik Szwajgier
————————————————-
Katedra Biotechnologii, Żywienia Człowieka i Towaroznawstwa Żywności
Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii,
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
tel. komórkowy:  535 99 51 77
[email protected]