4 marca 2017 r. odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia „Ukryty Skarb”, na którym jednogłośnie zostało przyjęte sprawozdanie merytoryczne i finansowe za 2016 r. oraz zostali wybrani nowi członkowie Zarządu – Robert Domań – zastępca prezesa oraz Emilia Rachoń – skarbnik.
 
We wtorek 14 marca grupa rodziców z naszego stowarzyszenia wystąpiła w dwugodzinnej audycji w Radiu Lublin z cyklu „My rodzice” na zaproszenie Pani Redaktor Ewy Dados. Cztery mamy: Anna Jedlińska mama 2-letniej Natalki, Aneta Wołoszyn – mama 7-letniego Mateusza, mama 3-letniej Alicji – Agnieszka Dragan oraz Anna Cieplińska – mama 7-letniego Franka dzieliły się swoim doświadczeniami związanymi z wychowywaniem dziecka z zespołem Downa. Mieliśmy także możliwość zaprosić radiosłuchaczy na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa i opowiedzieć o powodach, dla których świętujemy ten dzień:
 
 
To było już kolejne zaproszenie od Pani Redaktor, za które serdecznie dziękujemy, ponieważ nie tak dawno, bo 27 lutego 2017 r. w godz. 19.00-20.00 przedstawiciele naszego stowarzyszenia gościli w programie Pani Ewy Dados „Coś dobrego” na antenie Radia Lublin. Dość licznie zgromadzona grupa rodziców w składzie: Dorota Jędrych-Przerwa, Robert Domań, Anna Cieplinska, Agnieszka Dragan, Anna Jedlińska i Jacek Oleszek – opowiadała o misji i działaniach „Ukrytego Skarbu” w ostatnich latach. Zachęcaliśmy radiosłuchaczy do wsparcia prac stowarzyszenia 1% podatku:
 
 
18 marca spotkaliśmy się na comiesięcznej grupie wsparcia. Odbyła się ona w gościnnej Bawialni Edukacyjnej KLANZY.
 
21 marca w dniu obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa przedstawiciele „Ukrytego Skarbu” – rodzice: Anna Szwajgier z córką Dominiką, Anna Jedlińska z dwuletnią Natalką, Anna Cieplińska i Jacek Oleszek spotkali się z grupą zainteresowanych problematyką zespołu Downa członków Sekcji Psychologii Rehabilitacji Koła Naukowego Studentów Psychologii KUL –
 
 
Marzec to przede wszystkim czas przygotowań do Lubelskich Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa organizowanego przez nas już tradycyjnie. W każdy piątek stowarzyszeniowe maluchy ćwiczą do teatrzyku cieni, który zobaczymy w czasie obchodów. Rodzice natomiast nagrali wraz z Benkiem Byrskim – aktorem Teatru Andersena i jednocześnie prowadzącym warsztat dla dzieci – 3 krótkie filmiki – promujące Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa (). Dziękujemy także Zespołowi Szkół nr 4 za bezpłatne udostępnienie sali gimnastycznej na piątkowe próby:
 
 
Dziękujemy Pani Dorocie Jędrych-Przerwie mamie Marcela za przygotowanie zaproszeń i plakatów na nasze obchody:
 
 
Gorące podziękowania kierujemy także do Pani Doroty Jedlińskiej, pomysłodawczyni i autorki kompozycji fotograficznej, przedstawiającej podopiecznych naszego stowarzyszenia wraz z rodzinami:
 
 
Z niecierpliwością czekamy na nasze święto które nie odbyłoby się bez życzliwego wsparcia finansowego naszych Sponsorów. Są to: Fundacja „Solidarni Górnicy”, Fundacja im. Leszka Podkańskiego, Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o., Wikpol Sp. z o.o., R. K. Niedziałek Sp. z o.o., Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., E. LECLERC.
 
Dziękujemy także wszystkim zaangażowanym rodzicom aktywnie uczestniczącym przygotowaniach.
 
Do zobaczenia 26 marca o godzinie 16.00 w Sali Widowiskowej Teatru Andersena w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na Lubelskich Obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa.
 
Naszych imiennie zaproszonych Gości prosimy o potwierdzanie przybycia na Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa pod nr telefonów:
 
731 160 029 – sekretariat
609 347 016 – Anna Cieplińska, prezes stowarzyszenia
Skip to content