Serdecznie zapraszamy na Grupę Wsparcia, która odbędzie się
9 grudnia 2017 r. od 10.00 do 13.00 w Niepublicznym Przedszkolu Muzycznym „Stonoga”, ul. Koryznowej 2 w Lublinie. Naszymi gośćmi będą dr hab. nauk farm. Anna Bogucka-Kocka i dr hab. Dominik Szwajgier. Spotkanie będzie dotyczyło informacji o wynikach badań krwi naszych dzieci. Po wykładzie odbędzie się spotkanie opłatkowe – mile widziane potrawy (przekąski, ciasta, sałatki…).

Temat wykładu: „Opracowanie standaryzowanego bogato polifenolowego nutraceutyku do zastosowania w profilaktyce chorób neurodegeneracyjnych„.

Nasi wykładowcy:
Dr hab. nauk farm. Anna Bogucka-Kocka jest kierownikiem Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej. Jest autorem szeregu publikacji naukowych z zakresu farmacji, farmakognozji, diagnostyki genetycznej i genetyki eksperymentalnej. Większość publikacji dotyczy też aspektów żywienia człowieka. Publikacje Pani dr hab. Anny Boguckiej-Kockiej znajdują się w cenionych ogólnoświatowych bazach publikacji naukowych obejmujących najwyżej punktowane czasopisma naukowe.
Dr hab. Dominik Szwajgier jest pracownikiem w Katedrze Biotechnologii, Mikrobiologii i Żywienia Człowieka, na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Autor lub współautor 44 recenzowanych publikacji naukowych, indeksowanych w ogólnoświatowych naukowych bazach danych. Zakres badawczy dr hab. D. Szwajgiera dotyczy żywienia człowieka, dietetyki i analizy składników żywności, szczególnie w kontekście choroby Alzheimera.
Oboje naukowcy są wykonawcami projektów badawczych finansowanych ze środków Unii Europejskiej, Min. Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Narodowego Centrum Nauki.

Skip to content