Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa już w najbliższy piątek – 18 marca 2016. Podobnie jak w roku ubiegłym, chcemy wspólnie spotkać się w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, przy ulicy Dominikańskiej 5. Rozpoczynamy o godzinie 17.00.
 
W naszym gronie powitamy Dzieci, Młodzież, Dorosłych z trisomią 21, ich Rodziny a także zaproszonych Gości, Przyjaciół, Sponsorów i Wolontariuszy. Po części artystycznej, na którą złożą się występy grup teatralnych i tanecznych z udziałem osób z Zespołem Downa, czeka nas wyjątkowy – specjalnie na tę okoliczność przygotowany tort. Chcemy by bankiet był okazją do spotkań i rozmów a także wspólnej zabawy animowanej przez aktorów Teatru Andersena.
 
Uroczyste obchody ŚDZD są wizytówką i formą promocji naszego Stowarzyszenia na forum Miasta i Regionu. Honorowy Patronat imprezą objął Prezydent Lublina Pan Krzysztof Żuk. Wśród Gości spodziewamy się przedstawicieli Wojewody Lubelskiego, Urzędu Miasta, organizacji pozarządowych, środowiska medycznego i akademickiego a także reprezentantów placówek edukacyjnych oferujących pomoc osobom z Zespołem Downa w naszym regionie.
 
Liczę na to, że w to piątkowe popołudnie, w sali widowiskowej Teatru Andersena nie zabraknie także nikogo z nas, członków Stowarzyszenia „Ukryty Skarb”.
 
Oto krótki film z ubiegłorocznych obchodów:  [dostępny na naszym Facebooku]   
Niech będzie on zachętą do tegorocznego świętowania. Kilka zdjęć maluszków z zespołem Downa na końcu filmu, to zaproszenie na wystawę pt.: „Poznajmy się…” poświęconą dzieciom, które w ostatnich latach urodziły się na Lubelszczyźnie. Wystawę można obejrzeć na Placu Litewskim w dn. 14-28 marca 2016.
 
W niedzielę 20 marca o godz. 15.00 w Archikatedrze Lubelskiej, Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik odprawi mszę św. koncelebrowaną w intencji osób z naszego środowiska.
Zaproście do udziału we wspólnym świętowaniu wasze rodziny, przyjaciół, znajomych rodziców dzieci z zespołem Downa niezrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu, terapeutów, lekarzy i wszystkich zainteresowanych. Obchody są znakiem solidarności i wsparcia dla Osób z zespołem Downa i ich rodzin, unikalną szansą spotkania dla tych, którym na sercu leży troska o osoby dotknięte trisomią 21.
 
Anna Cieplińska
Prezes Stowarzyszenia „Ukryty Skarb” w Lublinie
Skip to content