Drodzy Członkowie i Przyjaciele Stowarzyszenia „Ukryty Skarb”

Już w najbliższą sobotę (23 października) o godz. 12.00 nasz Zespół Tańca Ludowego „Skarbiki” wykona „Suitę tańców lubelskich”. Nasi tancerze wystąpią w oryginalnych lubelskich strojach ludowych – zatańczą cygana, macha, polkę i walczyka lubelskiego. Przygrywać im będzie dziecięca kapela folkowa „Czarne Bociany” działająca przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej.

Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Wsi Lubelskiej, w Lublinie, ul. Al. Warszawska 96.  Dzięki streamowi online pokaz będzie dostępny na żywo dla wszystkich internautów.

Występ jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej RP przyznanemu naszemu Stowarzyszeniu w ramach projektu: „Rozwój tanecznych i muzycznych zainteresowań podopiecznych Stowarzyszenia Ukryty Skarb jako droga zdobywania kompetencji do ich przyszłego samodzielnego funkcjonowania oraz działania na rzecz integracji społecznej osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

Nasz pokaz realizujemy w październiku, ponieważ jest to miesiąc budowania wiedzy społecznej na temat zespołu Downa. Chcemy pokazać radość naszych dzieci płynącą z realizowania pasji, wartość pracy w zespole, miłość do muzyki i tańca.

Do występu przygotowujemy się już od pół roku. W ostatnich miesiącach odbyliśmy kilka wspólnych prób z kapelą folkową „Czarne Bociany” – co nas szczególnie cieszy. To pierwsze dla naszego zespołu doświadczenie współpracy artystycznej z pełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą. Było ono poprzedzone warsztatem na temat zespołu Downa, w trakcie którego jego pełnosprawni uczestnicy mogli lepiej poznać i zrozumieć doświadczenia osób z zespołem Downa.

„Skarbiki” dużo lepiej tańczą przy muzyce na żywo i wśród życzliwych uśmiechów. Zresztą zobaczycie sami…. Bądźcie z nami w najbliższą sobotę, 23.10.2021 o godzinie 12.00!

Link zostanie udostępniony na stronie oraz poprzez Facebooka „Ukrytego Skarbu”.
Udostępnijcie go znajomym, przyjaciołom, rodzinie.

Koordynator Projektu, Anna Cieplińska

LINK DO TRANSMISJI ONLINE